Karuzela do łóżeczka

Karuzela do łóżeczka to częsty element dekoracyjny pokoju dziecięcego, który jednocześnie spełnia funkcje praktyczne. Śmiało można powiedzieć, że to jedna z najpopularniejszych i jednocześnie najbardziej funkcjonalnych zabawek, jakie możemy wybrać dla swojego malucha. Choć w ostatnim czasie wokół podobnych konstrukcji pojawiły się pewne kontrowersje, popularność dziecięcych karuzelek wcale nie słabnie, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to ciekawszych modeli.

W tej plątaninie możliwości, jaką mamy na rynku, łatwo się zagubić. Postanowiliśmy więc przygotować dla Was poradnik zakupowy. Nie tylko wyjaśniamy, czym jest karuzela do łóżeczka i czy warto ją kupić, ale także wskazujemy, na co zwracać uwagę. Odpowiadamy też na pytanie, jaka karuzela do łóżeczka jest najlepsza.

Karuzela do łóżeczka – co to jest i jak działa?

Karuzela do łóżeczka to szeroka gama produktów dla dzieci. Montujemy ją na szczebelkach łóżeczka, w zależności od rodzaju karuzelki, może służyć do tego różny system. Dzięki temu nad maluchem wiszą zabawki, które często obracają się, czy to pod wpływem ruchu powietrza, czy też napędzane prostym silniczkiem. Maluch, który jeszcze nie potrafi sięgać do zabawek i chwytać ich w niewprawne rączki, ma okazję na zajmującą zabawę, uczy się śledzenia wzrokiem i skupiania na wybranym obiekcie. Do tego najlepsze karuzelki do łóżeczka mogą mieć wiele dodatkowych funkcji.

Karuzela do łóżeczka
Karuzela do łóżeczka / Cena, ranking najlepszych i opinie

Kontrowersje wokół karuzeli do łóżeczka

W ostatnich latach pojawiły się głosy, że karuzele do łóżeczka to nie taki dobry pomysł, jak nam się dotychczas wydawało. Niektórzy specjaliści zwracają uwagę, że mogą one powodować przebodźcowanie, przez co maluch słabo śpi i jest niespokojny. Czasem nawet do tego stopnia, że możemy pomylić to z kolką niemowlęcą.

Zobacz też: Bujaczki dla dzieci

Jednak jak każde zalecenia specjalistów, tak i te ostrzeżenia musimy potraktować ostrożnie. Póki co, nie ma jednoznacznych badań na odpowiednio dużej próbie, by stwierdzić, czy faktycznie karuzela do łóżeczka jest szkodliwa. Jeśli będziemy używać jej z rozsądkiem i ograniczymy korzystanie z funkcji multimedialnych w pierwszych trzech miesiącach życia malucha, na pewno taka zabawka mu nie zaszkodzi.

Karuzela do łóżeczka na prezent – zalety

Zazwyczaj kupujemy ją na etapie gromadzenia wyprawki dla jeszcze nienarodzonego dziecka, czasem wtedy, gdy przyjdzie już ono na świat. Jeśli bliska osoba spodziewa się malucha, karuzela do łóżeczka na prezent to świetny pomysł. W momencie, gdy przyszli rodzice mają dużo wydatków, nie zawsze chcą inwestować pieniądze w zabawki, a tymczasem tego typu gadżet może ich bardzo odciążyć.

Okazuje się bowiem, że maluch pod wpływem dobrej karuzeli do łóżeczka jest spokojniejszy i chętniej spędza czas na swoim materacu, nie domaga się tak często wzięcia na ręce. Wynika to z tego, że nie doskwiera mu nuda. Proste zabawki, które wykonują prosty, jednostajny ruch, a także ciche melodyjki sprzyjają wyciszeniu i zasypianiu.

Sprawdź także: Strój jeździecki dla dziecka

Jaka karuzela do łóżeczka dla dziewczynki?

Na rynku istnieje całkiem duży wybór tego typu produktów. Dobra karuzela do łóżeczka dla dziewczynki kojarzy się z pastelową, różowo-fioletową kolorystyką, by pasowała do pokoju lub kącika dziecięcego. Nie zawsze jednak warto iść tą drogą. Dla nas, dorosłych, pastele prezentują się ładnie i dziewczęco, jednak wzrok noworodka nie jest w stanie ich zarejestrować. Jeśli więc kupujemy zabawkę dla dziecka, a nie w ramach dekoracji, lepiej wybrać intensywne, kontrastowe barwy, takie jak czerń, biel, czerwień i nasycone odcienie żółtego.

Jaka karuzela do łóżeczka
Jaka karuzela do łóżeczka jest najlepsza?

Jaką karuzelę do łóżeczka dla chłopca wybrać i kupić?

Z zabawkami dla chłopców jest podobnie. Im bardziej kontrastowe i zróżnicowane barwy, tym lepiej radzi sobie dziecko z ich rejestrowaniem oraz skupianiem na nich wzroku. Dobra karuzela do łóżeczka dla chłopca może być wyposażona w wiele ciekawych zabawek, a wymarzony chłopięcy pokój z powodzeniem zdobią nie tylko misie, zwierzątka i postacie z bajek, ale też rakiety, samochody, planety oraz inne ciekawe opcje.

Jaka karuzela do łóżeczka jest najlepsza?

By znaleźć najlepszą karuzelę do łóżeczka – czy to dla chłopca, dziewczynki, czy też neutralną – trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Należą do nich:

  • Materiały,
  • Sterowanie,
  • Funkcje multimedialne.

Może Cię zainteresować:

Karuzela do łóżeczka a materiały

To, z czego wykonana jest dobra karuzela do łóżeczka, definiuje jej jakość. Najpopularniejsze są modele wykonane z tworzyw sztucznych, odpornego i wytrzymałego plastiku. Jego niewątpliwą zaletą jest duża gama nasyconych kolorów. Często uzupełnieniem takiej zabawki pozostają pluszowe zawieszki, które powinny posiadać wszystkie certyfikaty pozwalające na kontakt z dzieckiem.

Obecnie coraz większą popularnością cieszy się ekologia. Na rynku znajdziemy więc drewniane karuzele do łóżeczka. Są może mniej kolorowe, ale prezentują się elegancko i świetnie wpasują się w każde starannie przygotowane wnętrze. Do tego, taka karuzela do łóżeczka sprzyja środowisku, gdyż po wyrzuceniu nie rozkłada się przez wiele lat, jak odpowiednik plastikowy.

Sterowanie karuzelą do łóżeczka

Jeżeli karuzela do łóżeczka napędzana jest podmuchem lub siłą mięśni, musimy podejść do malucha, by nią zakręcić. Istnieje jednak szeroka gama modeli, napędzanych prostym silniczkiem elektrycznym. W takim przypadku sterujemy urządzeniem za pomocą specjalnych przycisków, z których każdy odpowiada za inne funkcje, możemy też dobrać odpowiedni tryb. By nie wstawać w nocy za każdym razem, gdy maluch na chwilę się przebudzi, warto kupić karuzelę do łóżeczka na pilota. Dzięki niemu melodyjkę i obracanie się zabawek uruchomimy na odległość.

Funkcje multimedialne w karuzelach do łóżeczka

Często zdarza się, że dobra karuzela do łóżeczka to nie tylko wiszące zabawki. Może ona posiadać wbudowaną pozytywkę. Dobrze, jeśli rodzic ma możliwość wyboru odpowiedniej melodii – jeszcze lepiej, jeśli może także wybrać jednostajny szum, który sprzyja usypianiu malucha. Co więcej, niektóre karuzele do łóżeczka w górnej części posiadają także projektor, który wyświetla atrakcyjne, poruszające się wzory na ścianie lub na suficie. To dodatkowa atrakcja dla naszego dziecka.

Najlepsza karuzela do łóżeczka
Najlepsza karuzela do łóżeczka

Gdzie kupić karuzelę do łóżeczka?

Dobra karuzela do łóżeczka to wybór, który zależy od potrzeb rodziców i malucha. Sklepy, w jakich znajdziemy szeroki wybór i możemy porównać różne funkcje, to przede wszystkim sklepy z zabawkami, ale także sklepy internetowe i wielobranżowe. Do producentów karuzeli do łóżeczka możemy zaliczyć na przykład Canpol, Fisher Price, Tiny Love, Chicco i inni.

Cena karuzeli do łóżeczka

Wielu rodziców zastanawia się, ile kosztuje karuzela do łóżeczka. Okazuje się, że taka zabawka wcale nie musi być droga. Podstawowy model, bez multimediów i silniczka, kupimy już za mniej niż 50 zł. Jeśli szukamy czegoś większego, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 100-300 zł.

Karuzela do łóżeczka – opinie

Spotkaliście się kiedyś z negatywnymi opiniami na temat tego typu zabawek? Jeśli tak, to czego one dotyczyły? A może wręcz przeciwnie, sami macie pozytywne doświadczenia? Czekamy na Wasze opinie o karuzelach do łóżeczka.

Karuzela do łóżeczka / Ranking najlepszych

Niezależnie od tego, czy szukacie karuzeli turystycznej, czy montowanej na stałe, z pewnością chcecie dokonać dobrego wyboru. By Wam w tym pomóc, przygotowaliśmy ranking najlepszych karuzeli do łóżeczka.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *